• Ana Sayfa
  • RSS
  •                      

Derin Sular

Fotoğraf Detayları
 
 

“PKK bile bu kadar acımasız kitle katliamları planlamadı”

22 Jan2010
 

Bugün gazetesi yazarı Gülay Göktürk’ün “Bir türün yok oluşu” başlıklı yazısından:

İnanılacak gibi değil hakikaten.

Bir değil, üç değil, beş değil…

29 general ve 133 subay birlikte oturup planlamışlar, konuşmuşlar Balyoz dedikleri toplu katliam planlarını.

Sıradan subaylar değil, seçkin kurmaylar, gözbebeğimizin gözbebekleri (!) bu toplananlar. Yüzlercesi hep birlikte oturup beyin fırtınası yapmış: Hangi cuma hangi caminin bombalanacağını, tahrip kalıbı nereye konursa daha çok zayiat verdirilebileceğini, sokak çatışmalarında mümkün olduğu kadar çok kan dökülmesi için izlenecek taktikleri, kahraman pilotumuzun yanında uçan arkadaşını nasıl düşüreceğini filan konuşmuşlar.

Ben size bir şey söyleyeyim mi: Dünyada hiçbir gizli suç örgütü bu kadar küstah olmamıştı. Dudak uçuklatacak katliam planlarını yüzlerce kişinin katıldığı toplantılarda tartışan bir terör örgütü hatırlamıyorum ben. (Ayrıca bu kadar gaddarını da hatırlamıyorum. PKK bile bu kadar acımasız kitle katliamları planlamadı şimdiye kadar. Tersine, sivil zayiatın yüksek olmasından rahatsızlık duydu; minimumda tutmak için gayret gösterdi.)

Peki nereden geliyor bu küstahlık?

1

Okuyucu Yorumları

 

hulusi says:

January 24, 2010 at 1:24 am

3. dünya devletlerinde uygulanan darbe yöntemlerinden bir farkı yok bence. darbe ile alakalı olarak Cemal Demir’in enfes yazısını okuyabilirsiniz. http://www.haber7.com/haber/20091225/Askeri-darbeleri-aslinda-kimler-yapar.php

Türkiye Cumhuriyeti’nin farkı, kuruluş felsefesinin askeri vesayet üzerine olması. Darbeyi çokça denemiş ve başarılı olmuş bir kurum için normal planlar bunlar.

 
 

Yorum Ekle:

Wordpress hesabınız var mı? Yorum yapmak için Log in yapın.

 
 
 

 

Yorumunuzu göndermeden önce lütfen yorum kurallarını hatırlayın.