• Ana Sayfa
  • RSS
  •                      

Derin Sular

Fotoğraf Detayları
 
 

Sauna Muhabbetleri: BMW’li Adam

1 Jul2015
 

Breaking Bad‘in ilk sezonunda enteresan bir sahne vardır. Walter White arabasını bankanın otoparkında boşalan yere tam park edecektir ki, üstü açık bir BMW kullanan bir adam ondan önce davranarak ilgili yeri kapar. Adam bir yandan gayet itici tavırlarla bağıra bağıra telefonda konuşmaktadır.

Walter nihayet arabasını park edecek başka bir yer bulup bankaya girdiğinde, adamı yeniden görür. Adam kuyrukta Walter’ın biraz önündedir, halen telefondadır ve söylediklerini bankadaki herkes işitmektedir. En az falanca miktarda para almadan falanca işi mümkün değil yapamazdır! İş yerindeki falanca kızın falanca fiziksel özellikleri şöyledir, böyledir!.. Etraftakiler bunları duymazdan gelmeye çalışırlar.

Walter işini bitirdikten sonra bankadan çıkar. Ancak daha sonra aynı adama bu sefer bir benzin istasyonunda rastlar. Adamın BMW’sini pompalardan birinin yanına park edip içeri girdiğini gören Walter, arabasından iner ve BMW’ye doğru yürümeye başlar. Adamın arkası arabaya dönüktür. Walter, müteakip saniyeler içinde pompanın yanından ıslak bir cam sileceği alır, BMW’nin kaputunu açar, ıslak sileceği (her iki kutbuna da temas edecek şekilde) akünün üzerine yerleştirir ve kaputu kapar. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi arabasına doğru yürürken BMW infilak eder.

BMW’li adam ne yazık ki tekil bir örnek değil. Sayıca belki çok fazla olmasalar da, böyle bir tipoloji gerçekten de var ve arada sırada da olsa insan maalesef örneklerine denk geliyor.

Ben böyle birine sanırım en son 2012 yılının Kasım ayında denk geldim. Saunada oturuyorum… İçeride 6-7 kişi var. “BMW’li adam” da takriben bir buçuk metre ötemde ayaklarını uzatmış vaziyette bir yandan terlerken, diğer yandan da yanındaki (muhtemelen daha önce hiç görmediği) kıza ekonomik hayatına dair detaylar veriyor! Breaking Bad’deki muadilinin tıpkısının aynısı! Bir tek takım elbisesini çıkarmış, şort giymiş; ama muhabbet aynı. Yok efendim kendisi sağlık sektöründeymiş… Karısı da yuva işletiyormuş… Geçen sene şu kadar miktar para kazanmışlar… Ama neyse ki karısı daha az vergi veriyormuş… Aslında düşündüğü başka işler varmış… Onları yaparsa daha da çok para kazanırmış… Bu nedenle sağlık işini herhalde birkaç seneye kadar bırakırmış… Hatta belki de iki sene sonra bırakırmış!

Tabii kız bunların hiçbirini ona sormuş değil, ama adam kan ter içinde anlatıyor da anlatıyor… Kız bütün bunları mecburen kafa sallayarak dinliyor. Saunadaki diğerleri önlerine bakıp duymuyormuş gibi yaparak dinliyor. Ben adama bakarak dinliyorum.

Adama bir daha denk gelmedim. Arabasını da havaya uçurmadım. Ama tabii hak etmişti, ayrı konu!

0

Okuyucu Yorumları

 

Yorum Ekle:

Wordpress hesabınız var mı? Yorum yapmak için Log in yapın.

 
 
 

 

Yorumunuzu göndermeden önce lütfen yorum kurallarını hatırlayın.