• Ana Sayfa
  • RSS
  •                      

Derin Sular

Fotoğraf Detayları
 
 

Tekrar Merhaba…

11 Nov2013
 

[11 Kasım 2013 tarihinde Serbestiyet’te yayınlandı.]

Taraf’tan ayrılmamızın üzerinden altı ay geçti. Altı ay, Türkiye siyaseti için özellikle kimi dönemlerde çok uzun bir süre olabiliyor. Bu son altı ay da öyle bir dönem oldu. Dolayısıyla, Taraf’tan ayrılmamızın ardından, Gezi ve sonrasında yaşananları (en azından 140 karakterin ötesinde) değerlendirme imkanına çoğumuz sahip olamadık. Yine de, böylesine renkli bir kadronun bir parça geç de olsa yeniden bir araya gelmiş olması güzel. Bu yeni birliktelik, son altı ayın açığını kapama adına da bizlere bir imkan sunuyor.

Ben, bu imkanı, eskiden olduğu gibi yine Pazar günleri yazarak kullanma niyetindeyim. Asıl isteğim, Taraf’ta başladığım, fakat yarım bırakmak zorunda kaldığım yazı dizilerimi tamamlamak ve zihnimde tasarlayıp kimi notlar alsam da yazmaya henüz fırsat bulamadığım dizileri yazıya dökmek. Ancak bunlara geçmeden önce, (1) Gezi hakkında bazı değerlendirmelerde bulunmak ve (2) AKP’yi kategorik olarak dışlamayanlar hakkında o günden bugüne giderek güçlenen yandaşlık suçlamalarını ele almak istiyorum. İlk birkaç ay boyunca yazacaklarım büyük ihtimalle bu çerçevede olacak.

Bunlar dışında, internet ortamında yazmak ve bir köşe yazısının boyutlarıyla sınırlı olmamak da herhalde ayrıca güzel olacak. Görsel ve işitsel medya araçlarını yazılara entegre etme imkanı da, yazıların zenginliğini artırabilecek bir diğer etken.

17 Kasım’da görüşmek üzere…

0

Okuyucu Yorumları

 

Yorum Ekle:

Wordpress hesabınız var mı? Yorum yapmak için Log in yapın.

 
 
 

 

Yorumunuzu göndermeden önce lütfen yorum kurallarını hatırlayın.